Novinky

22/03/2017 - Světová premiéra speciálního modelu Fullback Cross na Autosalonu Ženeva 2017

 

Fiat Fullback je pick-up určený zájemcům o funkční automobil, který mohou naplno využít i ve svém volném čase a zkombinovat tak praktické zaměření vozu s jeho schopností vyrazit do divoké přírody. Fullback má divoký charakter, který naznačují jeho sportovní proporce, ještě posílené u verze Cross, která byla jednou z hvězd letošního ženevského autosalonu. Nový pick-up ve výbavě Cross bude k mání s plnohodnotnou kabinou Double Cab o celkové délce 5,28 metru a s rozvorem 3 metry. Šířka dosahuje 1,81 m a výška 1,78 m. Vystavovaný vůz byl v šedé barvě Colosseum.

 

Fullback Cross obsahuje exkluzivní stylistické detaily, jako je maska s matně černou mřížkou. Saténově stříbrná ochranná lišta na nárazníku dodává přídi originální a nezdolný výraz, takových prvků je ale ještě více na bocích, například zpětná zrcátka, kliky nebo lišty kolem blatníků, 17palcová kola nebo "nášlapy" s novým designem. Zcela unikátní, sportovní dojem z vozu spoluvytváří černý sportovní rám na zádi, který jasně ukazuje, že je nový Fullback Cross automobil mnoha tváří, vhodný pro práci i volný čas.

 

K jeho pohonu slouží turbodieselový motor se vstřikováním common rail o objemu 2,4 l a výkonu 180 k (133 kW) a točivém momentu 430 Nm. Jeho nejvyšší rychlost činí 179 km/h. Zákazníci mohou vybírat mezi dvěma typy převodovek: šestistupňovou přímo řazenou nebo pětistupňovou samočinnou se sportovním sekvenčním režimem a pádly pod volantem. Právě toto provedení bylo zvoleno pro vystavený exemplář na ženevské výstavě. Jeho silnou stránkou je trakce, a to i díky mezinápravovému diferenciálu Torsen, u něhož lze aktivovat uzávěrku na redukovaných převodech a zcela zamknout zadní diferenciál pro snazší průjezd nejtěžšími pasážemi.

 

Model Cross obsahuje obzvlášť široké množství příslušenství a výbavy. Z hlediska bezpečnosti stojí za zmínku standardní montáž ABS s EBD, TSA (Trailer Stability Assist, systému zvyšujícího stabilitu při tažení přívěsu), LDW (Lane Departure Warning, systém varující před neúmyslným přejetím do vedlejšího pruhu), sedmi airbagů nebo tempomatu. Zapomenout nesmíme na bixenonové světlomety, přední mlhová světla a diody pro denní svícení (DRL). Z lákadel interiéru zmiňme rádio s digitálním příjmem DAB a přehrávačem CD a MP3, 7" dotykovou obrazovku, Bluetooth a USB port. Přední sedadla se pyšní vyhříváním, to řidičovo dokonce elektrickým seřizováním v šesti směrech. Nechybí zadní parkovací kamera ani satelitní navigace. A k tomu společnost Mopar vyvinula speciálně pro Fullback Cross ucelenou sérii doplňků: snadno otvíratelný kryt ložného prostoru a stupačku pro snazší přístup k nákladu.

 

V České republice a na Slovensku si budete moci tento model pořídit již na podzim 2017.